Містична і загадкова історія віскі.

Історія віскі дуже на проста і не однозначна. Дві невеликі, але дуже горді країни, Шотландія та Ірландія, вже не одне століття ведеться боротьба хто ж має право називатися засновниками віскі. Швидше за все, крапку в цій суперечці не буде поставлено ніколи, надто вже далеко йдуть корені походження цього шляхетного алкогольного напою.

Історія віскі за версією Ірландії.Згідно з однією з версій, до ірландії знання про дистиляції були принесені християнськими місіонерами, з якими своїм секретом поділилися хрестоносці, які пройшли походами по Близькому Сходу. Замінивши виноград ячменем, підприємливі шотландці дуже надихнулися результатом, та так, що назвали напій не інакше як водою життя, або uisge beatha. Ті, що прийшли дещо пізніше англійські завойовники перейняли на свій лад назву, і через кілька варіантів вимови, в кінці кінців, прийшли до сучасного варіанту, який звучить як ВІСКІ.


Міфічна версія Ірландії

Ірландці мають свою, трішки міфічну, проте не менш цікаву легенду походження культового напою. Покровитель Ірландії, Святий Патрік, як тільки з'явився на Зеленому Острові, зробив дві дуже важливих справи: звернув всіх язичників до віри і створив «святу воду». Крім сказань про Святого Патріка, не забувають ірландці і про реальну історичну особу, енеси Коффі, який ще в 1830 році зміг удосконалити перегінний куб. Справедливості заради зазначимо, що авторство куба належить шотландцеві Роберту Стейну.

 

 

Перше віскі було ліками

 

© 2016-17 Kork. All Rights Reserved. Have a good drink